Ve středu 8., ve čtvrtek 9. a v pátek 10. prosince navštívili Mikuláš s čertem a andělem děti v jednotlivých oddílech. Každému malému sokolíkovi přinesli balíček s dobrotami, pokárali ty děti, které zlobily

a pochválili všechny hodné.

Nakonec všem popřáli krásné Vánoce a do nového roku hodně štěstí a hlavně zdraví.

20. listopadu 2021

Orlický oříšek - gymnastický dvojboj a šplh, Ústí nad orlicí

Na konci listopadu se dívky z oddílu sokolské všestrannosti zúčastnily jediného gymnastického závodu za celý rok. I přes krátký čas na přípravu se jim závod velmi povedl. Tomu odpovídají i počty získaných medailí. V gymnastice získala děvčata 5 zlatých, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile. V závodě šplhu dívky vybojovaly

5 zlatých, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile. Více než medaile byla pro všechny důležitější radost ze závodění a předvedení nejlepších výkonů podle svých možností.

závod oddílu
všestrannosti

28. října 2021

Den vzniku samostatného Československého státu, Náchod

U památníku padlým legionářům a náchodským sokolům před budovou sokolovny zástupci naší jednoty společně se starostou a náchodskými zastupiteli uctili památku položením věnců. Pietního aktu se zúčastnili také zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu a veřejnosti. Děkujeme všem, kteří si s námi připomněli tento významný den.

8. října 2021

Památný den sokolstva a večer sokolských světel, Náchod

Dne 8. 10. 1941 bylo zatčeno přes 1500 sokolů, jelikož Sokol byl u nás nejlépe organizovanou skupinou odboje ve druhé světové válce. Většina z nich se již nikdy nevrátila domů. Tuto událost jsme si připomněli pouštěním lodiček s rozsvícenou svíčkou po řece Metuji.

Každá rozsvícená svíčka symbolizuje jeden ztracený život.

25. září 2021

Přebor Sokolské župy Podkrkonošské-Jiráskovy v přespolním běhu, Nový Hrádek

Již tradičně se závod v přespolním běhu konal u kina na Novém Hrádku. Travnatá trať byla mokrá, ale všichni se s tím vyrovnali a podali velmi dobré výkony. Náchodskou jednotu reprezentovaly dívky ze závodního oddílu všestrannosti se zaměřením na sportovní gymnastiku a v jednotlivých kategoriích se umístily takto: předškolní dívky – 3. a 5. místo, předžákyně – 10. místo, mladší žákyně I. – 2., 7. a 11. místo, mladší žákyně II. – 7. místo, starší žákyně – 1. a 3. místo, dorostenky a ženy – 5 místo. Všem děkujeme za reprezentaci jednoty a podané výkony.

5. září 2021

Za sportem na náměstí, Náchod

Nedělní odpoledne patřilo na Masarykově náměstí sportu. Počasí se vydařilo na jedničku! Tato akce je skvělou příležitostí pro sportovní kluby nabídnout své možnosti. Děti si mohly zasoutěžit a vyzkoušet mnoho aktivit. Věříme, že společně s rodiči dobře vyberou tu pravou, které se budou věnovat. Členové sokola Náchod seznamovali veřejnost s nabídkou oddílů a členky oddílu sokolské všestrannosti nás zde reprezentovaly svým krátkým vystoupením.

3. a 4. září 2021

Republikové finále OVOV, Brno

Ve dnech 3. - 4. září se v Brně konalo Republikové finále Odznaku všestrannosti. Již šestým rokem se finále této soutěže přesunulo z Prahy do Brna. Na velmi pěkném atletickém stadionu na Palackého vrchu se i letos sešlo celkem 73 družstev ze základních škol z celé České republiky. Mezi nimi poprvé startovalo družstvo

ZŠ Komenského Náchod. Ve finále této soutěže byly čtyři náchodské sokolky, které pilně trénovaly.

Všichni se až do poslední desáté disciplíny bili jako lvi. Obrovským úspěchem bylo, že porazili i zkušené

a vynikající sportovní školy, které se ve všech ročnících umístily na medailových pozicích. Z Brna si odvezli bronzové medaile v soutěži družstev, navíc  dívky přidaly 2 zlata a 1 stříbro v jednotlivcích. Soutěž v Brně proběhla již tradičně za krásného počasí a za účasti našich olympioniků, ať současných, tak i olympijských legend. Blahopřejeme a děkujeme celému družstvu za vzornou reprezentaci školy a města Náchod.