20. dubna 2024

závod oddílu
všestrannosti

Přebor sokolské župy Podkrkonošské-Jiráskovy ve sportovní gymnastice a šplhu,                        Dvůr Králové nad Labem

V sobotu 20. dubna proběhl ve Dvoře Králové nad Labem závod nejmladších kategorií ve sportovní gymnastice a šplhu. Stejně jako v loňském roce se závodů zúčastnily také gymnastky z naší jednoty. Všem dívkám se dařilo a i přes malé nezdary se náchodské závodnice umístily na krásných místech. Ve sportovní gymnastice jsme v kategorii Mladší žákyně I-C získali stříbrnou medaili a ve šplhu v kategorii Předškolní žákyně medaili bronzovou. Pro většinu našich malých závodnic to byly první závody a my jim moc přejeme, aby se jim dařilo i na těch dalších.

13. dubna 2024

Přebor sokolské župy Podkrkonošské-Jiráskovy ve sportovní gymnastice a šplhu,                  Náchod

V  sobotu  13. dubna  proběhl  v  Náchodě  závod  postupových  ženských  složek  a  zúčastnily  se závodnice z 5 tělocvičných jednot. V gymnastice dívky získaly 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili. Závod byl narušen výpadkem el. proudu a některé závodnice musely svá prostná předvést bez hudebního doprovodu. Statečně bojovaly i za těchto podmínek a jejich výkon to neovlivnilo. Ve šplhu vybojovaly 1 zlatou a 2 bronzové medaile. Všem dívkám moc gratulujeme. Tento závod byl druhý ze tří potřebný k postupu na přebory ČOS.

16, března 2024

Šibřinky, Náchod

V sobotu se v náchodské sokolovně konaly dětské šibřinky na téma „Všichni na palubu“. Pod vedením zkušených námořníků jsme vypluli na cestu plnou tancování a soutěžení, děti byly za splnění úkolů odměněny sladkou odměnou. Zpestřením odpoledne bylo vystoupení kouzelníka a jeho tvoření úžasných věcí z nafukovacích balónků.

9. března 2024

Ocenění za významný kulturní a sportovní přínos za rok 2023, Náchod

V sobotu 9. 3. 2024 proběhl v prostorech Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě Reprezentační ples města Náchoda, Primátoru a.s. a Beránku a.s.

Při této příležitosti byla předána ocenění za významný kulturní a sportovní přínos pro město Náchod, která každoročně uděluje Kulturní a sportovní nadace města Náchoda.

Z rukou starosty města Jana Birke a člena správní rady nadace p. Miroslava Jindry převzala cenu za rok 2023 v oblasti sportu sestra Ivona Čadová - za celoživotní činnost a práci pro náchodský SOKOL.

Blahopřejeme!

16. února 2024

Večer se ve vyzdobeném sále dr. Čížka konal již druhý obnovený sokolský ples. K tanci i poslechu hrála opět skupina Relax music z Jaroměře. Místo předtančení shlédli přítomní část sletové skladby žen s deštníky s názvem Babí léto. Vystoupení bylo oceněno velkým potleskem.

Celý ples provázela příjemná atmosféra a těšíme se za rok nashledanou.

Sokolský ples, Náchod

11. února 2024

Vysokomýtská věžička, Vysoké Mýto

V neděli 11. února se naše závodnice zúčastnily v krásné tělocvičně z roku 1900 ve Vysokém Mýtě prvních gymnastických závodů tohoto roku. Dívky předvedly svoje sestavy na kladině a hrazdě a až na pár chyb se jim velmi povedly. Všech 10 dívek si odvezlo cenné kovy – celkově to byly 4 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové.

24. března 2024

Přebor sokolské župy Podkrkonošské-Jiráskovy v plavání, Trutnov

V neděli 24. března se konal přebor župy Podkrkonošské-Jiráskovy v plavání. Byl to první ze 3 závodů, ve kterém dívky ze závodního oddílu soutěžily o postup na přebory ČOS. Z krásného závodu si náchodské sokolky odvezly 2 stříbrné, 1 bronzovou medaili a hlavně ty nejmladší zkušenosti se závody a spoustu krásných vzpomínek.

13. ledna 2024

Den otevřených dveří, Náchod

V rámci oslav 770. výročí od první písemné zmínky o Náchodě, kdy je měsíc leden věnován architektuře, proběhl v sobotu 13. 1. 2024 den otevřených dveří hned ve třech významných náchodských budovách - městské divadlo, nová radnice a sokolovna.

Asi stovka návštěvníků si prohlédla prostory sokolovny doslova od střechy po sklep.

Pamětníci zavzpomínali na dobu, kdy sokolovnu navštěvovali a i ti, kteří zde byli poprvé, shlédli prostory budovy, které nejsou běžně přístupné.

Prohlídka byla zahájena v šatnách, odtud návštěvníci vystoupali po schodech do 2. patra na balkon s obnovenou výmalbou a zazděnou boční galerii. Po točitých schodech vylezli na střechu s výhledem na zámek,   bočním   schodištěm  kolem   restaurace  sestoupili  do  sklepa,  kde  si  prohlédli  sklepní   prostory  a  kotelnu,  prohlídka  pokračovala  přes  dolní  tělocvičnu  ke staré kuželně, dále zavítali na venkovní hřiště a cestou zpět přes horní tělocvičnu a velký sál zpět došli do předsálí.